10 grudnia odbyło się spotkanie z górnikiem. Zaproszony gość, pan Przemysław Wójcik, przybył do nas w pełnym galowym umundurowaniu, aby zapoznać dzieci z ciężką pracą górnika. Pan Przemysław opowiedział dzieciom skąd wziął się w ziemi węgiel, zaprezentował inne bryły wydobywane z ziemi, między innymi rudę cynku i ołowiu z kopalni "Pomorzany" należącej do ZGH Bolesław niedaleko Olkusza. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szpadzie oraz odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią pracę w kopalni. Z wielką uwagą dzieci wysłuchały górnika, który opowiadał, jakie znaczenie mają kolory pióropuszy, a także kto je nosi. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć zaprezentowane zdjęcia wnętrza kopalni, sprzętu górniczego i olbrzymich koparek. Wszystkim górnikom życzymy tyle samo wyjazdów co zjazdów.

 

 

 

Galeria zdjęć

 


 

Przedszkole Samorządowe w Modlniczce

Modlniczka, ul. św. Faustyny 5
32-085 Modlnica

lokalizacja >>

spacer

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem