Attachments:
Download this file (Ćwiczenie koncentracji uwagi.docx)Ćwiczenie koncentracji uwagi.docx[ ]16 kB

Drodzy rodzice!

 

W związku z okresem pełnym niepokoju spowodowanym pandemią koronawirusa powinniśmy  spróbować dzieciom w bezpieczny sposób  przekazać  parę niezbędnych informacji.

Najlepiej to zrobić w trakcie zabawy. Najpierw wysondować, co dziecko już wie na ten temat. Pomyśleć, na co szczególnie zwrócić uwagę. Ważne są elementy higieny, mycie rąk, nie dotykanie klamek, zatykanie ust przy kaszlu, nie dotykanie ust rękami itd. W zabawie należy pokazać pozytywne efekty leczenia, złagodzić obawy itd.

Istotnym jest ocena emocji, czy wyczuwacie Państwo niepokój, może lęk? Najbardziej sprawdzoną formą jest zabawa w role: w tym przypadku w lekarza, dla dziewczynek w dom.  Jako lekarz możecie doskonale kierować zabawą i przemycać informacje, polecenia, wypisywać recepty itd. Pacjentem może też być miś lub lalka. Można założyć maseczkę by przyzwyczajać dzieci do takiego widoku. Wyjaśnić czemu lekarze jej używają.  Skąd takie specjalne stroje służby medycznej. Warto też zamieniać się rolami,  wtedy  zobaczycie co  dziecko  zapamiętało  .          

Wszystko co może rodzić lęk należy  przekazywać w odpowiedniej  atmosferze pamiętając o tym aby dać dzieciom poczucie bezpieczeństwa . Zabawa w lekarz pozwali oswoić wszechobecny temat choroby panujący dookoła.

Jak rozmawiać z dzieckiem na tak trudne tematy? Podpowiedzi przynosi książeczka opracowana przez kolumbijską psycholog Manuelę Molinę Cruz. Polską wersję – bezpłatnego i dostępnego w internecie wydawnictwa – przygotował kolektyw MamyProjekt.

http://mamyprojekt.pl/koronawirus/

 

 


 

Przedszkole Samorządowe w Modlniczce

Modlniczka, ul. św. Faustyny 8
32-085 Modlnica

lokalizacja >>

spacer

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem