Prosimy o zapoznanie się z ofertą cateringową.

21 czerwca odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Każda z grup przygotowała piękne piosenki i wierszyki na pożegnanie starszaków, a także na przywitanie nadciągających wakacji. ,,Smerfy” jako najstarsza, żegnająca się z przedszkolem, kolegami i paniami przygotowała wzruszające wierszyki oraz piosenkę, dziękując za te wszystkie lata spędzone razem, w ciepłych przedszkolnych murach. Po występach wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody- niespodzianki. Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć kolejny etap swojej edukacji. Życzymy im wielu sukcesów oraz spełnienia marzeń. Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu!

Przygotowania do święta trwały długo - dekoracje, upominki, wspólna zabawa - wszystko trzeba było bardzo dokładnie zaplanować! Największe obawy sprawiała pogoda - ale okazało się, że nasi milusińscy zawsze potrafią "załatwić" słoneczko. Biedroneczki zaprezentowały się w krótkim przedstawieniu o kolorowych kredkach. Puchatki po części artystycznej mogły brać udział z rodzicami w różnych konkurencjach sportowych i wygrywać nagrody dla siebie oraz unikatowe medale dla rodziców. Smerfy i Krasnale po wyjątkowych występach udały się wraz z rodzicami na przedszkolny plac zabaw, gdzie tworzyły wraz z bliskimi rysunki na folii. Spotkania pod hasłem ,,Święto Rodziny" - na stałe zostało już wpisane w życie przedszkolnych oddziałów. To doskonała okazja, aby dzieci zaprezentowały swoje uzdolnienia, Rodzice natomiast mają doskonałą okazję podziwiać swoje pociechy „w akcji”! W przemiłej atmosferze minął dzień, a deszcz cierpliwie poczekał i zaczął popadywać, gdy uroczystość się kończyła. Do zobaczenia za rok - zapewne będzie wiele atrakcji i doskonałej zabawy!

Dnia 8 czerwca 2018 dzieci z grupy „Puchatki” wraz z wychowawcami wyruszyły na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce.  Zejście w dół Szybem Daniłowicza, po 384 stopniach, nie sprawił nikomu problemu. Aby wejść do niezwykłej krainy, musieliśmy przywitać się ze Skarbnikiem, który zostawił odcisk swojej dłoni na solnej ścianie. Wszyscy przybili  "piątkę"  wirtualnemu Skarbnikowi i tym oto sposobem  mogliśmy wyruszyć w dalszą drogę. Maszerując korytarzami kopalni słuchaliśmy opowieści o tym, że oprócz Skarbnika, żyją tu również małe solne skrzaty - Soliludki. Poznaliśmy też solizaury i małe solonie,. Po drodze szukaliśmy specjalnych przedmiotów: mapy, latarki oraz tajemniczego klucza. W czasie wędrówki słuchaliśmy legendy o Królowej Kindze, widzieliśmy  ogon solizaura i odcisk łapy solonia. Kiedy zeszliśmy po drewnianych schodkach do jednej z komór, gdzie znajdowały się solne rzeźby krasnali, zauważyliśmy, że pojawiła się tam dziwna postać - śpiący Soliludek. Był to jeden ze skrzatów. Naszym zadaniem było go obudzić. Musieliśmy krzyczeć  głośno "Zbudź się miły Soliludku’’ i razem ze skrzatem, ruszyliśmy dalej. Zwiedziliśmy Kaplicę Św. Kingi. Gdy szliśmy dalej z przewodnikiem z ciemności wyłoniła się nam tajemnicza postać - okazał się nią sam Skarbnik. Całą grupą podążyliśmy za nim do Krainy Solilandii, która znajduje się w najgłębszej części kopalni. W trakcie spotkania z władcą kopalni wybraliśmy Królową Kingę, wyłoniono również Rycerzy Pierścienia , którzy szukali pierścienia. Na koniec za rozwiązanie quizu o Solilandii w nagrodę wszystkie dzieci dostały dyplomy, oraz specjalne lizaki. Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni i bardzo zadowoleni, oraz pełni wrażeń.

Klauzula informacyjna

 

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuje się, iż:

1) Administratorem danych osobowych uczniów jest Przedszkole Samorządowe w Modlniczce ul. św. Faustyny 5, 32-085 Modlniczka .

2) Przedszkole wyznaczyło Inspektora Ochrony Danych Osobowych Panią Barbarę Kołacz – z którym można skontaktować się poprzez e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Pani/Pana danych osobowych lub danych dziecka.

3) Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, zgodnie z Ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, zgodnie ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe oraz na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

4) Dane osobowe przechowywane będą w czasie zgodnym z przepisami w/w Ustawy oraz aktów wykonawczych.

5) Pani/Pana oraz dziecka dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.

6) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i dziecka oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (możliwość istnieje jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody, a nie na podstawie przepisów uprawniających administratora do przetwarzania tych danych)

7) Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego, gdy uzna Pan/Pani, iż przetwarzanie danych osobowych dotyczących Pana/Pani lub dziecka, narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

8) Odbiorcami Pani/Pana oraz dziecka danych osobowych będą:

- Urząd Gminy Wielka Wieś,

- Kuratorium Oświaty,

- Ministerstwo Edukacji Narodowej,

9) Pani/Pana dane osobowe oraz dziecka nie będą podlegały profilowaniu.

10) Podanie przez Panią/Pana danych osobowych wynikających z przepisów prawa jest obowiązkowe natomiast danych fakultatywnych jest dobrowolne.

Prosimy o zapoznanie się z dokumentami dotyczącymi konkursu na stanowisko dyrektorów szkół i przedszkoli w Gminie Wielka Wieś.

Dnia 14 maja, wszystkie grupy z naszego przedszkola wraz z wychowawcami pojechały do Kina Kijów w Krakowie na spektakl pt: ,,Przygody Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji. Spektakl był żywiołowy, kolorowy z wieloma elementami muzycznymi, dzięki czemu przedszkolaki świetnie się bawiły i z zainteresowaniem czekały na kolejne przygody naszego bohatera- Koziołka.

Galeria zdjęć

 


 

Przedszkole Samorządowe w Modlniczce

Modlniczka, ul. św. Faustyny 5
32-085 Modlnica

lokalizacja >>

spacer

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem