Prosimy o zapoznanie się z dokumentami dotyczącymi konkursu na stanowisko dyrektorów szkół i przedszkoli w Gminie Wielka Wieś.

Klauzula informacyjna

 

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuje się, iż:

1) Administratorem danych osobowych uczniów jest Przedszkole Samorządowe w Modlniczce ul. św. Faustyny 5, 32-085 Modlniczka .

2) Przedszkole wyznaczyło Inspektora Ochrony Danych Osobowych Panią Barbarę Kołacz – z którym można skontaktować się poprzez e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Pani/Pana danych osobowych lub danych dziecka.

3) Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, zgodnie z Ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, zgodnie ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe oraz na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

4) Dane osobowe przechowywane będą w czasie zgodnym z przepisami w/w Ustawy oraz aktów wykonawczych.

5) Pani/Pana oraz dziecka dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.

6) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i dziecka oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (możliwość istnieje jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody, a nie na podstawie przepisów uprawniających administratora do przetwarzania tych danych)

7) Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego, gdy uzna Pan/Pani, iż przetwarzanie danych osobowych dotyczących Pana/Pani lub dziecka, narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

8) Odbiorcami Pani/Pana oraz dziecka danych osobowych będą:

- Urząd Gminy Wielka Wieś,

- Kuratorium Oświaty,

- Ministerstwo Edukacji Narodowej,

9) Pani/Pana dane osobowe oraz dziecka nie będą podlegały profilowaniu.

10) Podanie przez Panią/Pana danych osobowych wynikających z przepisów prawa jest obowiązkowe natomiast danych fakultatywnych jest dobrowolne.

Dnia 14 maja, wszystkie grupy z naszego przedszkola wraz z wychowawcami pojechały do Kina Kijów w Krakowie na spektakl pt: ,,Przygody Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji. Spektakl był żywiołowy, kolorowy z wieloma elementami muzycznymi, dzięki czemu przedszkolaki świetnie się bawiły i z zainteresowaniem czekały na kolejne przygody naszego bohatera- Koziołka.

Szanowni rodzice/opiekunowie

Informujemy, że w tym roku dyżur wakacyjny dla dzieci uczęszczających do przedszkoli samorządowych prowadzonych przez Gminę Wielka Wieś  w okresie od   1  do 31 lipca  będzie pełniło Przedszkole Samorządowe w Modlniczce, telefon: 12/4192166, natomiast   w okresie od 1 do 31 sierpnia Przedszkole Samorządowe w Wielkiej Wsi z Oddziałem Zamiejscowym w Białym Kościele, telefon: 12/3801115.

     

Prosimy dokonywać  zapisu dzieci w dniach:

od 22 maja do 7 czerwca 2018 roku.

 

      O PRZYJĘCIU DZIECKA NA DYŻUR WAKACYJNY DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZAPISU.

 

      Zapisu należy dokonywać osobiście w siedzibie Przedszkola, które pełni dyżur.
Prosimy o zapoznanie się z dokumentami w zakładce ,,Dyżur wakacyjny 2018"

9 maja był wyjątkowym dniem, gdyż wtedy wszystkie przedszkolaki z naszej placówki, wzięły udział w Maratonie Przedszkolnym, który odbył się na boisku przy szkole. Każdy uczestnik otrzymał swój numer startowy, przystąpił do wspólnej rozgrzewki, a później przebiegł wyznaczoną dwudziesto metrową trasę. Na hasło: „START”, dzieci startowały w parach, rywalizując ze sobą, które z nich jako pierwsze znajdzie się na mecie. Po zakończeniu biegu, każdy otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom. To sportowe wydarzenie, przyniosło dzieciom oraz wychowawcom dużo radości i pozytywnej energii.

Na początku maja, dzieci z grupy „Biedronki” odwiedziły sklep nieopodal przedszkola, aby zrobić zakupy potrzebne do przeprowadzenia praktycznych zajęć dydaktycznych. Dzieci poznały zasady zachowania w sklepie, dowiedziały się jak „krok po kroku” należy przystąpić do zakupu wybranych przez siebie produktów.    Mając w siatce sery, twarożek, jogurt i mleko wróciliśmy do sali, aby porozmawiać o nabiale.  

Pierwsze zapiski o zawodzie bibliotekarza pochodzą jeszcze z czasów starożytnych. Święto zainicjowane zostało jednak przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, które obchodzone jest każdego roku w dniu 8 maja. Z tej okazji Dyrektor Gminnej Biblioteki w Szycach mgr Joanna Patej zaprosiła nasze przedszkolaki na wspaniałą przygodę z książka. Pogadankę na temat literatury przygotował dla naszych podopiecznych Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz, który również wprowadził najmłodszych w świat bajek i baśni. Kolejną atrakcją przygotowaną dla naszych przedszkolaków była piękna papuga o imieniu Lawenda, która wprowadziła się do gminnej biblioteki. Na zakończenie spotkania czekała na wszystkich słodka niespodzianka, a przedszkolaki w ramach podziękowań podarowały Panu Wójtowi oraz Pani Joannie książeczkę, którą wykonały własnoręcznie. Serdecznie dziękujemy za miłą atmosferę i mnóstwo niespodzianek.

 

Galeria zdjęć

 


 

Przedszkole Samorządowe w Modlniczce

Modlniczka, ul. św. Faustyny 5
32-085 Modlnica

lokalizacja >>

spacer

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem