Rusza rekrutacja do Szkoły Filialnej w Modlniczce!

Rekrutację prowadzą do oddziału przedszkolnego- mgr Ewelina Izdebska
Do klasy I- mgr Natalia Adamczyk

Zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY, który odbędzie się 5 marca 2018r.
w godzinach od 17:00 do 18:00
.

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi rekrutacji na rok 2018/2019 w zakładce REKRUTACJA. Przypominamy rodzicom dzieci uczęszczających do przedszkola o złożeniu deklaracji kontynuacji wychowania przedszkolnego.

 

W wieku przedszkolnym dziecko ma naturalną potrzebę poznawania oraz doświadczania otaczającej rzeczywistości. Proces poznawania świata odbywa się poprzez oddziaływanie zmysłów, które pozwalają odczuwać i odbierać bodźce płynące z zewnątrz. Węch, smak, wzrok, słuch, dotyk- to zmysły, które nasze starszaki mogły jeszcze lepiej doznać  na dzisiejszej wycieczce do Sali Doświadczania Świata. Muzyczna skrzynka z mikrofonem, tor świetlno- dźwiękowy, podłoga interaktywna, aromaterapia oraz zabawki dotykowe pozwoliły przedszkolakom dostarczyć więcej informacji o sobie samym oraz o otoczeniu.
 Eksperymenty  to drugi punkt naszej wycieczki, który związany był z wcześniej omawianą tematyką, dotyczącą badania otaczającego świata.  Nasi podopieczni dowiedzieli się jak bardzo ważną rolę w naszym życiu odgrywa tlen oraz w jaki sposób powstaje ogień.  Starszaki z wielkim zadowoleniem i nowym doświadczeniem wrócili do przedszkola, by móc dzielić się swoimi przeżyciami z młodszymi kolegami.

 

Z początkiem lutego, w naszym przedszkolu we wszystkich grupach zaczęliśmy temat pt "Eksperymenty". Wychowawcy starannie przygotowali się, aby pokazać dzieciom (jeszcze nie poznane) doświadczenia z użyciem codziennych przedmiotów. Nie brakło doświadczeń z wodą, w których podopieczni mogli samodzielnie ocenić, który z przedmiotów uniesie się na wodzie, a który zatonie. Poznali również mieszanie kolorów, za pomocą farb. Starsze dzieci  mogły doświadczyć bardziej skomplikowanych obserwacji. Wszystkie przedszkolaki wzięły udział w zajęciach z duży zaciekawieniem i radością z efektów, które wynikały z eksperymentów. 

Styczeń jest miesiącem w którym obchodzone jest jedno z najpiękniejszych dni w roku- Dzień Babci i Dziadka. Z okazji tak ważnego wydarzenia nasze przedszkolaki przygotowały wyjątkowy program artystyczny dla ukochanych Dziadziusiów i Babć, oparty na recytowaniu wierszy, śpiewaniu piosenek a także niepowtarzalnych choreografii muzycznych.  Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich wnuków. Po przedstawieniu każdy przedszkolak podarował swojej Babci i Dziadziusiowi upominek. Na zakończenie tak bardzo miłej uroczystości Dziadkowie wraz z wnukami udali się na słodki poczęstunek.

19 stycznia, do naszego przedszkola przyjechała grupa teatralna, aby zaprezentować dzieciom przedstawienie pt. ,,Trzy świnki". Przedszkolaki doskonale znają ową bajkę, jednak z wielkim zaciekawieniem oglądały perypetię świnek i groźnego wilka. Pomiędzy dialogami aktorów, był czas na wspólne śpiewanie piosenek, co sprawiło, iż widzowie nie mogli się nudzić. Dzieci bardzo chciały pomóc świnkom, podpowiadając im z jakiego tworzywa najlepiej wybudować dom, aby wilk nie mógł go zdmuchnąć. Pod koniec spektaklu, grupa teatralna zaprosiła dzieci do wspólnego tańca. Wszystkie grupy z wielkim uśmiechem rozeszły się do sal, aby kontynuować zajęcia przedszkolne.

Już od kilku lat nasze przedszkole realizuje autorski program ,,Moja Książka", stworzony przez jednego z naszych nauczycieli mgr Katarzynę Wiśniewską. Głównym celem programu jest rozwijanie aktywności czytelniczej dziecka, poprzez czynne słuchanie, co wpływa na kształtowanie mechanizmów wyobrażeniowych, rozszerzanie zakresu doświadczeń, a także wzbogacanie słownika młodego człowieka. Realizację programu wspiera Zastępca Wójta Gminy Wielka Wieś Krzysztof Wołos, który z chęcią niejednokrotnie odwiedza nasze przedszkole, by móc opowiadać i czytać bajki najmłodszym. Tym razem przedszkolaki poznały przygody Reksia i jego przyjaciół, którzy dzięki wzajemnej pomocy i wsparciu mogli odnosić sukcesy. W imieniu naszych podopiecznych serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie, by wspólnie odkrywać kolejne, literackie przygody.

Galeria zdjęć

 


 

Przedszkole Samorządowe w Modlniczce

Modlniczka, ul. św. Faustyny 5
32-085 Modlnica

lokalizacja >>

spacer

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem