Przedszkole Samorządowe w Modlniczce już od wielu lat bierze udział w programie ,,Czyste powietrze wokół nas”, promujący postawy proekologiczne.  W dniu 28 lutego przedszkolaki wraz z uczniami z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Modlniczce wyruszyli na pochód pod hasłem: ,,Chcemy oddychać świeżym powietrzem!”. Celem marszu było zapoznanie dzieci ze znaczeniem czystego powietrza w życiu człowieka, uświadomienie wpływu zanieczyszczenia środowiska na zdrowie i jakość życia, zdobywanie wiadomości na temat stanu zanieczyszczenia powietrza, a także rozwijanie poczucia odpowiedzialności i troski o najbliższe otoczenie. Pani Katarzyna Wiśniewska oraz Pani Małgorzata Kowalik- koordynatorzy pochodu- dołożyli wszelkich starań, aby wydarzenie to miało odpowiednią oprawę, a dzieci brały aktywny udział. Przedszkolaki przygotowały wcześniej transparenty, głoszące hasła związane z popularyzacją zachowań proekologicznych, a rozdawane przechodniom ulotki przez naszego przedszkolaka Mikołaja- przebranego w symboliczny strój smoka, pokazały jak ważne jest dbanie o czystość naszego środowiska.

 

 

Galeria zdjęć

 


 

Przedszkole Samorządowe w Modlniczce

Modlniczka, ul. św. Faustyny 5
32-085 Modlnica

lokalizacja >>

spacer

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem