W ubiegłym tygodniu najmłodsza grupa w przedszkolu - „Biedroneczki” realizowała tematykę dotyczącą kolorów tęczy. Dzieci wspólnie z paniami założyły kwiatowy ogródek w kąciku przyrody (zasiały owies oraz posadziły do doniczek cebulki kwiatowe), poznały wygląd i nazwy pierwszych kwiatów wiosennych, dowiedziały się, jakie czynniki potrzebne są do wzrostu roślin, a także wykonały pracę plastyczną pt. „Przebiśnieg”. Środa upłynęła nam pod nazwą „Tęczowego dnia” … wtedy też na maluchy czekało wiele atrakcji … zabawy integracyjno - ruchowe z kolorową chustą animacyjną, puszczanie baniek mydlanych, zabawy badawcze pt. „Kolory tęczy” polegające na mieszaniu farb oraz obserwowaniu zachodzących zmian, a także wykonanie pracy plastyczno – technicznej „Tęczowa czapeczka” według instrukcji oraz dekorowanie jej kolorowymi ozdobami.

Galeria zdjęć

 


 

Przedszkole Samorządowe w Modlniczce

Modlniczka, ul. św. Faustyny 5
32-085 Modlnica

lokalizacja >>

spacer

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem