2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski, dlatego też dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko. Podczas zajęć, przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się czym jest autyzm, jak zachowują się i jak żyją osoby autystyczne. Aby zarysować problemy z jakimi borykają się osoby z tym zaburzeniem, dzieciom przedstawiono jak ciężko poznawać świat, gdy zmysły wprowadzają nas w błąd (zakrycie oczu chustką, ograniczenie zmysłu dotyku). Następnie każda grupa wykonała pracę plastyczną „niebieska żarówka”. Na zakończenie wydarzenia, w celu solidarności z osobami autystycznymi został zorganizowany pochód wokół przedszkola z niebieskimi balonami.

Galeria zdjęć

 


 

Przedszkole Samorządowe w Modlniczce

Modlniczka, ul. św. Faustyny 5
32-085 Modlnica

lokalizacja >>

spacer

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem