Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dziecka. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Ugniatanie, zgniatanie i wałkowanie gliny zaspakaja naturalna potrzebę dziecka, przygotowuje w ten sposób rękę do nauki pisania. Znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy. Rozwija również wyobraźnię, ekspresję plastyczną, zdolności manualne, a poza tym, a może przede wszystkim jest wspaniałą zabawą i sprawia dzieciom autentyczną frajdę! Tak też było w grupie „Biedroneczek” i „Puchatków”. Dzieci po raz pierwszy spotkały się z tymi oto warsztatami, gliną i rzeźbieniem w niej dnia 26 kwietnia 2017 roku. Przedszkolaki na początku zostały wprowadzone w świat ceramiki, a następnie samodzielnie wykonały z gliny w grupie „Biedroneczek”- złotą rybkę, a w grupie „Puchatków” – piękny bukiet kwiatów. Zajęcia były niepowtarzalne i wyjątkowe. Przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze.

Galeria zdjęć

 


 

Przedszkole Samorządowe w Modlniczce

Modlniczka, ul. św. Faustyny 5
32-085 Modlnica

lokalizacja >>

spacer

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem